فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی شعر یار و یادگار

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دهمین دوره جشنواره ادبی یار و با هدف ترویج و اعتلای اندیشه ها وارائه ی تصویری نو، پویا، روزآمد و کارامد در جهت استفاده نسل‌های جوان و نوجوان انقلاب با هدف گیری روایت‌هایی شاعرانه و عارفانه از رهیافت های دینی و عرفانی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حضرت امام خمینى آغاز به فعالیت نموده است.

بسمه تعالی

فراخوان دهمین جشنواره یار و یادگار

شعر یکی از تواناترین رسانه ها  در سال های پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود، باز نمایی تفکر انقلابی و اسلامی به مدد اندیشه های امام راحل”ره ” در شعر شاعران متعهد، به شبکه ذهنی و زبانی منسجم و گسترده ای انجامید که با نام “ادبیات انقلاب اسلامی” می شناسیم، معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی”ره” برای بازکاوی، تکریم شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی و یادگاران ارزشمند امام و احترام به میراث عظیم تفکر انقلابی و اسلامی، از همه ی شاعران دعوت می کند ، سروده های تازه ی خود را به نشانی دبیر خانه جشنواره بین المللی یار و یادگار ارسال کنند تا ضمن بزرگداشت یار و یادگاران امام خمینی “ره” ، سروده های برتر از سوی هیات علمی جشنواره معرفی و تجلیل شوند.

موضوعات جشنواره:

حضرت امام و اهل بیت، انتظار در تفکر امام خمینی، مقاومت و بیداری اسلامی در اندیشه امام، حضرت امام و اراده مردم، امام و دوری از تحجر، آزاداندیشی در اندیشه امام، رابطه امام و مستضعفان، ساده زیستی امام، رابطه جهان معاصر با حضرت امام، اسلام رحمانی و امام و راه امام “ره”

بخش های جشنواره:

   سنتی(غزل،مثنوی،رباعی و …)

   نو (سپید، آزاد و نیمایی)

    ترانه (شعر محاوره)

    گویش های بومی ایران

    بین الملل(شاعران غیر ایرانی)

    به نفرات اول تا سوم در همه بخش ها ، تندیس جشنواره بین المللی شعر یار و یادگار و جوایز ویژه  اعطاء و آثار برگزیده در قالب مجموعه ای انتشار خواهد یافت.

آئین نامه و مقررات شرکت در جشنواره:

1 ) آثار ارسالی، می بایست از طریق پست الکترونیک یا در صورت عدم امکان ارسال الکنرونیکی ، در برگه A4 و به صورت تایپ شده ارسال شوند.

2 ) دبیرخانه جشنواره، حق انتشار گزیده ای از آثار رسیده را با قید نام پدیدآورندگان برای خود محفوظ می داند.

3 ) مهلت ارسال آثار از سی ام مهر، لغایت سی ام دی ماه سال جاری خواهد بود.

دبیرخانه جشنواره از طریق پست پذیرای آثار شرکت کنندگان محترم خواهد بود.

آثار دریافتی پس از اتمام زمان فراخوان، توسط شاعران و پیشکسوتان ادبی کشور، بررسی و داوری خواهد شد و در مراسم پایانی جشنواره ، برگزیدگان معرفی و تقدیر می شوند.

نشانی دبیرخانه جشنواره: تهران،خیابان شهید باهنر، خیابان یاسر، کوچه سوده، پلاک 5، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی شعر یاد و یادگار.

[/vc_column_text][ht_button title=”ورود به سایت جشنواره” size=”medium” link=”http://ww2.imam-khomeini.ir/yaroyadegar95″][/vc_column][/vc_row]