معرفی اندیشه‌های امام(ره) به جوانان از واجبات است

معرفی اندیشه‌های امام(ره) به جوانان از واجبات است

مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد برگزار شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه که عصر دیروز برگزار شد، با تبریک حلول ماه ربیع الاول و ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور، گفت: «مفهوم دقیق تغییر و تحول در فضای نیروهای انقلاب و از جمله در دانشگاه آزاد اسلامی، یک نوع گردش نخبگان و همیاری و همفکری است.»
کلانتری با بیان اینکه تغییر و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه رشد، اعتلا و تکامل دانشگاه صورت می‌گیرد و بحث فرد ضعیف و قوی وجود ندارد، افزود: «وقتی یک نفر کار را شروع می‌کند و دیگران گام‌های بعدی را برمی‌دارند، فکر و توان مختلف به میان می‌آید و کار به اوج می‌رسد.»
او با اشاره به اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، ادامه داد: «تمامی کارهای مربوط به این حوزه، از نوع ارزشی، درجه یک و انقلابی و مربوط به اساس انقلاب، یعنی حضرت امام (ره) است.»
کلانتری تصریح کرد: «ضرورت و اهمیت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست. حضرت امام خمینی(ره) به معنای واقعی کلمه، هم بنیانگذار و هم معمار کبیر انقلاب اسلامی است و هم بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک ساختار سیاسی جدید در دنیا.»
عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: «حضرت امام خمینی (ره) معرف یک اندیشه ناب است که قرن‌ها این اندیشه در فراز و نشیب تاریخ گم شده بود. حضرت امام خمینی(ره) با تمامی سختی‌هایی که کشید این اندیشه را به جهان جدید عرضه کرد. کار حضرت امام، تاریخ مصرف نداشته و ندارد و تازه جهان در حال پی بردن به کارهای ایشان و ارزش‌های آن است.»
او توضیح داد: «حضرت امام خمینی(ره) بزرگ ترین انقلاب دوره معاصر را شکل داد و شاید یکی از کهن ترین و سرسخت‌ترین نظام‌های تاریخ را از عرصه روزگار محو کرد. در عین حال با قدرت‌های بزرگ جهان درافتاد و شعار نه شرقی و نه غربی سر داد که به راحتی نمی‌توان درباره آن سخن گفت. حضرت امام، کاری کرد که همه جهان معطوف این انقلاب شد و تا امروز هم ادامه پیدا کرده است. البته ما تازه در ابتدای راه هستیم و جهان از نزدیک و با جدیت بیشتر با اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی آشنا می‌شود.»
کلانتری یادآور شد: «معرفی اندیشه‌های حضرت امام (ره) و هویت انقلاب اسلامی به جوانان، علی الدوام جزو وظایف ما و از واجبات است. ما باید زمینه را فراهم کنیم تا نسل جوان ما، خودش از نزدیک اندیشه‌های حضرت امام (ره) را لمس کند و به حقیقت پی ببرد. ما باید بنشینیم و تجزیه و تحلیل کنیم و کار علمی و پژوهش‌های دقیق انجام دهیم تا خودمان قضیه را خوب بفهمیم و منتقل کنیم.»
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «قطعا یک مرکز فرهنگی در دانشگاه بزرگی مثل دانشگاه آزاد اسلامی از عهده همه کارها برنمی‌آید. به عبارت بهتر باید گفت در حوزه امام شناسی و شناسایی اندیشه‌های ایشان باید بیشتر از اینها کار شود و انشاالله با این تغییر و تحول، بتوانیم کار را قوی تر و عرصه‌های جدیدتر را باز کنیم.»

او با تقدیر از خدمات دکتر جواد حقیرمددی در دوران مسئولیتش در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، اذعان کرد: «امیدواریم از این بعد با حضور دکتر اکبر اشرفی و تلاش همکاران این مرکز، کارها با قدرت بیشتر استمرا پیدا کند و برنامه‌ها به نتیجه مطلوب برسد.»

در پایان این نشست صمیمانه، کارکنان مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با اهدای لوح از زحمات دکتر جواد حقیرمددی تشکر کردند. آنان همچنین برای دکتر اکبر اشرفی آرزوی توفیق کردند.