برگزاری مشترک جشنواره کتاب انقلاب با مراسم چلچراغ انقلاب اسلامی

برگزاری مشترک جشنواره کتاب انقلاب با مراسم چلچراغ انقلاب اسلامی

رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) گفت: جشنواره کتاب انقلاب اسلامی همزمان با رونمایی از ۴۰ اثر فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی ۳۰ بهمن برگزار می‌شود.

اکبر اشرفی با اشاره به برگزاری مشترک جشنواره کتاب انقلاب اسلامی و مراسم چلچراغ اظهار کرد: مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) با همکاری واحد علوم و تحقیقات در نظر داشت، جشنواره کتاب انقلاب اسلامی را ۳۰ بهمن در این واحد دانشگاهی برگزار کند که به دلیل همزمانی این جشنواره با مراسم رونمایی از ۴۰ اثر فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار می‌شود و حضور مهمانان مشترکی همچون دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی و همچنین به‌دلیل قالب محتوایی مشترک دو برنامه فوق تصمیم گرفته و هماهنگی‌های لازم با دکتر صالح اسکندری رئیس مرکز نشر علمی و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد تا هر دو برنامه به صورت مشترک و همزمان برگزار شود تا شکوه بیشتری نیز داشته باشد.

وی درباره جشنواره کتاب انقلاب اسلامی عنوان کرد: این جشنواره‌٬ برای نویسندگان دانشگاه آزاد اسلامی اعم از استادان٬ دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری و اعضای هیئت علمی است.

رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: اعضای خانواده دانشگاه آزاد اسلامی پایان‌نامه و طرح‌های پژوهشی خود درباره انقلاب اسلامی٬ تبیین انقلاب٬ مقایسه انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دیگر و موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی و همچنین اندیشه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حوزه‌های اندیشه سیاسی٬ روابط بین‌الملل٬ فقه و حقوق٬ عرفان٬ ادبیات فارسی و علوم اجتماعی را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

اشرفی درباره تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره گفت: دانشجویان و استادان از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در مجموع یک هزار و ۱۵ اثر به دبیرخانه جشنواره در خصوص موضوعات اعلام شده ارسال کرده‌اند.

وی ادامه داد: البته طرح‌های پژوهشی٬ پایان‌نامه و تألیفاتی مورد قبول واقع شد که در پنج سال اخیر یعنی از سال ۹۲ تا سال ۹۷ صورت گرفته است.

رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) اظهار کرد: از یک هزار و ۱۵ اثر ارسال شده٬ داوران جشنواره در هریک از پنج حوزه سه اثر را انتخاب کرده‌اند که در مجموع از ۱۵ اثر برگزیده تقدیر خواهد شد. همچنین در چهار حوزه نیز یک اثر شایسته تقدیر معرفی می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: همان طور که اعلام شد جشنواره کتاب انقلاب اسلامی همزمان با رونمایی از ۴۰ اثر فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی۳۰ بهمن در مجتمع دانشگاهی حضرت ولی‌عصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.