نشست اصول مکتب فکری امام خمینی(ره) برگزار گردید

نشست اصول مکتب فکری امام خمینی(ره) برگزار گردید

نشست اصول مکتب فکری امام خمینی (ره) از سلسله جلسات دوره آموزشی بازخوانی صحیفه امام خمینی ره با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی به همت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی ره و انقلاب اسلامی و معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد روز چهارشنبه مورخ 1397/12/08 در سالن شهید عباسپور برگزار گردید.

استاد رحیم پور ازغدی دو نکته را در روش تدریس درس انقلاب اسلامی و درس اندیشه ها و وصایای حضرت امام مطرح کردند که این است که سوالاتی که دانشجویان می پرسند حائز اهمیت است نسل فعلی باید بداند چه نیازهایی به امام دارد پرسش مهم دانشجویان به من چه است؟ باید دانشجو بداند حرکت انقلاب به نفع آنها بوده است و استقلال به نفع آنهاست و دانشجو باید بدانند مسئله خمینی مسئله آنهاست و مسئله انقلاب اسلامی مسئله انقلاب آنهاست مرده ریگ پدرانشان نیست.نکته دوم این است امام به عنوان شخص بلکه به عنوان شخصیت انسانی کم نظیر است کسی به جامعیت او تاکنون دیده نشده است امام در بیش از ده رشته نظریه‌پردازی کرده است فیلسوف عارف فقیه مفسر متفکر شجاع و مدیر انقلابی است جامعیت امام را باید دانشجویان به خوبی بشناسند.ایشان به بعد علمی امام اشاره کردند. امام یک انسان شناس واقعی بود. ازغدی افزود انسان شناسی امام این است که وجود انسان در سه مرتبه عقلی خیالی و طبیعی مندرج است که باید به خوبی شناخته شود امام انسانهای بالفعل را انسان می شمارد و مابقی انسان‌ها را و بیشتر انسانها را در سطح طبیعت و حیوانیت می‌شمارد.امام پیروزی واقعی و شیرینی پیروزی واقعی را در آخرت جستجو می‌کند و بر این باور است که در دنیا پیروزی واقعی قابل محقق نیست
بعد دیگر امام بعد فقهی ایشان است امام درباره معصومین از ولایت تکوینی و تشریعی سخن می‌گوید و بعد عرفانی ایشان را درنظر میگیرد.در در موارد غیرتعبدی و غیرتاسیسی امام حکم عقل را جدی می‌گیرد اما در موارد تاسیسی متعبد محض است. ایشان در پایان اشاره کردند که ماکیاولیسم یک گذار از دین به سکولاریزم است و خمینیسم حرکتی از سکولاریسم به دین. یعنی یک رنسانس جدید رخ داده است.امروز گفتمان ماکیاولیستی شکست خورده است سیاستمداران در مراسمات مذهبی شرکت می‌کنند و برای جلوه دادن دینداری خود مسابقه می گذارند.
ایشان در پایان به سوالات اساتید و دانشجویان پاسخ دادند.