جلسه هم‌اندیشی مجازی با مدرسان درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی(ره) برگزار گردید

جلسه هم‌اندیشی مجازی با مدرسان درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی(ره) برگزار گردید

به منظور تبادل نظر و گفت‌وگو با مدرسان درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی(ره) در واحدهای دارای دانشجویان اهل تسنن، هم اندیشی مجازی با مشارکت چهل نفر از اساتید واحدهای دانشگاهی استان های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، کردستان و کرمانشاه با حضور جناب آقای دکتر اشرفی رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاه امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در روز چهارشنبه مورخ ۱۲/ ۹۹/۹ ساعت۳۰ /۱۹ برگزار گردید.

در این نشست در خصوص شیوه ها و ابتکارات ارائه درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی(ره) برای دانشجویان اهل تسنن تبادل نظر گردید. همچنین در مورد ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی مختص مدرسان درس مذکور در واحدهای با دانشجویان اهل تسنن مباحثی مطرح گردید.

در ادامه برخی از اساتید در مورد نکات مد نظر دانشجویان اهل تسنن نکاتی را مطرح نمودند. از مباحث دیگر مطرح شده در این هم اندیشی، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– ضرورت وجود یک منبع درسی واحد برای کل کشور.

– ضرورت رعایت سرفصل و بخشنامه های جدید صادر شده از سوی سازمان مرکزی.

– اهمیت تدریس مبانی فکری امام خمینی(ره) و وصیت نامه ایشان ضمن رعایت احترام مذاهب و تقریب مذاهب.

– ضرورت اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب.

در این نشست اساتید محترم سرکار خانم الهام نارویی آقایان دولتی و کریمی از واحد زاهدان، سرکار خانم مزرعه از واحد نیکشهر، سرکارخانم محمدوند، سرکار خانم زارعی و آقای کرمی از واحدکرمانشاه، موسوی از واحدماکو، محمدمهدی مجلسی از واحد بوکان و آقای جعفری از واحد سراوان نکاتی را مطرح نمودند. این هم اندیشی با جمع بندی مباحث توسط آقای دکتر اشرفی به پایان رسید و مقرر گردید نشستهای دیگری در این راستا در آینده برگزار گردد.