دکتر مجیدی: دیپلماسی رسانه ای و مردم پایه، نیاز امروز دیپلماسی انقلاب اسلامی است.

دکتر مجیدی: دیپلماسی رسانه ای و مردم پایه، نیاز امروز دیپلماسی انقلاب اسلامی است.

دومین جلسه هم‌اندیشی با اساتید درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی رحمه الله علیه با محوریت انقلاب اسلامی در گام دوم و مسائل بین‌المللی آن با حضور سخنران ارجمند آقای دکتر مجیدی استاد دانشگاه تهران مورخ پنجم بهمن ماه ۱۳۹۹ از طریق سامانه الکترونیکی مرکز امام خمینی و انقلاب اسلامی برگزار گردید.
ایشان با طرح سوال مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی در گام دوم با چه مسائلی مواجه است و نگاهی اجمالی به موقعیت ایران در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و عدم آشنایی نسل‌های جدید با وضعیت گذشته انقلاب اسلامی و هجمه عظیم مدیا کراسی که واقعیت‌ها را مخدوش و کاریکاتوری جلوه می‌دهد مهمترین مسئله را تبیین انقلاب اسلامی در حوزه بین المللی در دو سویه ایجابی و سلبی و پاسخ به شبهات این حوزه دانستد و این کار را از وظایف مهم نهادهای فرهنگی و علمی قلمداد کردند. ایشان با تاکید و تکیه بر بیانیه گام دوم بر سه وضعیت گذشته، حال و آینده به دلایل اصلی دشمنی نظام استکبار و سلطه با نظام اسلامی پرداختند. دوگانه سلطه شرق و غرب و نفی و خط بطلان بر آن در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و طرح دوگانه جدید استکبار و اسلام در بیانیه گام دوم از اهم مباحث این جلسه بود. دکتر مجیدی با بیان اینکه مسائل اقتصادی امروز ایران دستاویزی برای غفلت از مسائل اصلی شده است اشاره داشتند در حوزه بین‌المللی نیز ظهور داعش، القاعده، طالبان و اسلام ستیزی در شکل های مختلف را از دسیسه های غرب برای مشوه کردن چهره تابناک اسلام رحمانی انقلاب اسلامی خواندند. وی با اشاره بر این که انقلاب ما یک انقلاب رسانه‌ای بود و به قول معروف انقلاب ما یک انقلاب کاسِت بود، به ضعف دیپلماسی رسانه‌ای ما در مقابله با تصویرسازی های منفی جبهه رسانه‌ای غرب پرداختند. ایشان شهید سلیمانی را یک سرباز و یک دیپلمات رسانه‌ای و فرهنگی معرفی کردند که علاوه بر کِسوت سربازی با دیپلماسی فرهنگی جبهه‌های مقاومت و جریان‌های مختلف ضد استکباری را ایجاد و متحد نمود. در نظر دکتر مجیدی حوزه مغفول دیپلماسی کشور، دیپلماسی مردم پایه و رسانه‌ای است ایشان با بیان اینکه بعد از صفویه تا کنون قدرتمندترین دوره در ایران، دوره جمهوری اسلامی ایران است، چرا که چهل سال تحریم، فشار، جنگ و انواع موانع و مشکلات ایران به عنوان یک ابرقدرت منطقه‌ای و تاثیرگذار در نظام بین الملل است. نظام سلطه با دسیسه های مختلف انواع موانع را پیش روی انقلاب اسلامی قرار داده است اما حرکت اصلی انقلاب اسلامی متوقف نشده است.
در پایان جلسه آقای دکتر مجیدی به سوالات اساتید از جمله نقطه قدرت کانونی انقلاب اسلامی، سازگاری شعار نه شرقی نه غربی با مساله ارتباط ایران با چین و روسیه پاسخ دادند.