ولایتمداری مهمترین رکن اسلام است.

ولایتمداری مهمترین رکن اسلام است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن خیری در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های مکتب انقلاب اسلامی

هدف انقلاب اسلامی تحقق آموزه‌ها و ارزش‌های اسلام در کلیه شئون زندگی فردی و اجتماعی است. ولایتمداری مهمترین رکن اسلام است.

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های مکتب انقلاب اسلامی به همت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی و انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ به صورت آنلاین با حضور بیش از ۹۰ نفر از اساتید درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام دکتر حسن خیری به تبیین نظریه نظام انقلابی مبتنی بر بیانیه گام دوم پرداخت. ایشان رویکرد انقلاب اسلامی را برگرفته از آیه ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم خواند و افزود ولایتمداری مهمترین رکن اسلام است. ایشان با اشاره به سه عنصر بنیادین در بیانیه ی گام دوم یعنی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، حکمت نظری و عملی در تاسیس مدینه فاضله را از چارچوب های نظام انقلابی خواند که در آن پنج عنصر معرفت، تعاون و همکاری، عدالت، راهبری و سعادت از عناصر اصلی اند. در نظام انقلابی اولویت بندی هایی وجود دارد که چهارچوب نظام انقلابی را صورت بندی میکنند که از جمله اولویت ها، به وجود الگوی تعالی و پیشرفت بر اساس امکانات مادی و معنوی، راهبری فردی و اجتماعی با تزکیه و تعلیم، حاکمیت صالحان با تاکید بر امامت و ولایت، سرمایه‌گذاری برای ماندگاری حکومت صالحان، زمینه سازی برای رفع فقر، مشارکت اجتماعی و تولید سرمایه اجتماعی، حفظ و اعتماد و رضایت مردم، زمینه‌سازی برای تحقق عدالت اجتماعی، رفع فقر و فساد و تبعیض و توجه به حقوق مساوی مومنان اشاره کرد. ایشان در پایان جلسه به پرسش های اساتید پاسخ دادند.